League of Legends
League of Legends

2017 ŞAMPİYONLUK LİGİ BAŞLIYOR!

Sihirdar Vadisi / 12 Mart 2017

2017 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi, 21 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’da başlıyor!

 

Peki Lig Formatı Nasıl Olacak

 

Şampiyonluk Ligi’nin formatı geçtiğimiz yıl Yaz Mevsimi’nden hatırlayacağımız şekilde devam edecek. İki maçlık seri olarak oynanacak lig aşaması, futboldan aşina olduğumuz galibiyet 3 puan - beraberlik 1’er puan - mağlubiyet 0 puan formatıyla yapılacak.

 Lig aşamasında ilk 6’ya giren takımlar mevsim finallerine yükselecek. İlk 2 sırayı alan takımlar mevsim finallerine yarı finalden başlarken, 3-6 arasındaki takımlar çeyrek finalde birbirleriyle karşılaşacak.

 Final mücadelesi her zamanki gibi KMF’de gerçekleşecek, KMF ile ilgili detaylar belli oldukça sizlerle paylaşacağız.

 

Maç Günleri ve Saatleri

 

2017’de değişiklik yapılmayan bir diğer konu maç saatleri oldu. 2016 yılının ikinci yarısında yaptığımız değişiklikten sonra yeni saatlere alışmak zaman alan bir süreç olmuştu. Bu yüzden 2017 yılına alışılan şekilde devam ediyoruz.

 Karşılaşmalar yine cumartesi 3 seri, pazar 3 seri ve pazartesi 2 seri şeklinde oynanıyor olacak. Canlı yayın cumartesi ve pazar günleri saat 14.00’da, pazartesi ise 18.00’da başlayacak.

 

Mücadelede Ki Takımlar

 

Son TBF şampiyonu Dark Passage.BKM Express, TBF finalisti ve MSI’da ülkemizi başarıyla temsil eden SuperMassive eSports, yarı finale kadar yükselme başarısı gösteren HWA GAMING ile Team AURORA, başarılı çıkışıyla göz dolduran Oyunfor.CREW bu yıl da Şampiyonluk Ligi’nde.

Yukarı da yazılan takımlara ek olarak, Yükselme Ligi’ni şampiyon tamamlayan Team Orora’nın haklarını alan Galakticos ve heyecanla rekabetin dojazını arttıracağı beklenen iki büyük takım olan, Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde başarıya ulaşan SuperMassive TNG’nin haklarını alan 1907 Fenerbahçe Espor ve yine ŞLE’de ligin demirbaşlarından Team Turquality’yi ligin dışına iten Victorious Ace’in haklarını alan Galatasaray Esports, 2017 yılında Şampiyonluk Ligi rekabetine katılacak.

Şampiyonluk Ligi ve esporla ilgili tüm gelişmeler için sihirdarvadisi.com’u takip etmeye devam edin.

YORUMLAR
POPÜLER İÇERİKLER
;