League of Legends
League of Legends

Faker: Günlük Düşüncelerimin % 80'i League of Legends' le İlgili

Sihirdar Vadisi / 12 Mart 2017

SK Telecom T1 ve Faker  son 4 yılda 3 kez dünya şampiyonluğunu almışken, 'Nasıl?' sorusuna verilecek en güzel cevabı Faker' la yapılan röportajdan öğreniyoruz.

 

Röportajı yapan Sport Chosun muhabiri Jung-suk Nam' a göre Faker, dünyanın en iyi ve prestijli oyuncusu olmasına rağmen hala bir çok zafere ve yapılacak bir çok turnuva da liderliğe oynamaya aç. Yani ilk gün ki hevesinden hiç bir şey kaybetmemiş Faker. Faker, kendilerine göre 2017 yılının diğer yıllara göre potansiyel olarak pek farklı olmayacağını ama kadroları ve takım sinerjileri ile gerek ulusal gerekse uluslararası arenalarda mücadeleye hazır olduklarını iletiyor.  Gerçi bunu demek için kahin olmaya gerek yok kadroya bakılırsa, Faker, Huni, Peanut, Bang ve Wolf. İlk bakışta yahu bu kadro bende olsa bende Dünya Şampiyonu olurum dediğinizi duyar gibiyiz, lakin bir sinerji yaratarak takım ruhu ile oynamak cidden zor iş.

 

Fakat kendisine 2017' den net beklentilerini sorunca, Faker kararlı ve dik bir duruşa geçip yanıtlıyor soruları,

 

"Geçtiğimiz 2 yılda her şey 3 takım arasında geçiyordu. Ama bu sezon geçtiğimiz 2 yılın aksine kimin kazanacağı ya da Dünya Şampiyonasına gideceğinin hiç bir garantisi yok. Tabii ki bizim için kolay olmayacak ama ben takımımızın geçen sezona göre daha güçlü olduğunu hissediyorum ve açıkcası kazanmak istiyoruz. Ve amacımız Dünya Şampiyonasına gidip tüm rakiplerimizi egale etmek."

 

KT Rolster, Smeb, Score, PawN, Deft ve Mata ile uzun zamandır rakipleri arasında bir takım oluşturarak, her rekabetçi takımın Dünya Şampiyonlarını tahttan indirmek üzere inşa edildiği bir LCK'ya bakıyor. Longzhu-IM, PraY-Gorilla ikilisini ve Samsung Galaxy'nin listesini hala bozulmadan ekleyerek Dünya Şampiyonasına gitmeyi geçtiğimiz yıllara göre daha zor hale getiriyor.

 

Ve 4 yıllık deneyimin ardından Faker, sevinmek için zamanının olmadığını biliyor. LoL' de deneyimli bir oyuncu olarak Faker, mevcut beklentilerin takımının bir sonraki aşamasına geçmeye ittiğine inanıyor. Yani her sene takımı beklentiler karşısında güçlenerek daha bir sinerjik hale geliyor.

 

"Öncelikle  bu yaşta bu kadar kazandığım için mutluyum. Ama şimdi karşılamak için daha fazla beklentim var. Ama hala ben oynayışımın benim aldığım maaşa ya da beni destekleyenlere yetecek kadar olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden daha çok çalışmalıyım. ESpor a ve Pro Oyunculara bakış açısı hala negatif. Ben de elimden geldiğince bu durumu değiştirmeye çalışıyorum.  Günlük düşüncelerimin % 80'i League of Legends' le ilgili.  % 10'u uykulu olduğumu düşünüyor, gerisi ise sağlıkla veya günlük hayatımla ilgilidir."

 

Eğer SKT bu sezonda Şampiyon olursa 7 Dünya Şampiyonasının 4 ünü kazanmış olacaklar. Faker' ın ilk iki sezon katılmadığını düşünürsek, 5 Şampiyonanın 4 ünü kazanmış olacak.

Kaynak

YORUMLAR
POPÜLER İÇERİKLER
;